فروش تجهیزات شبکه آنلاین

تجهیزات شبکه متشکل از ابزارهایی جهت راه اندازی یک شبکه کامپیوتری است که به دو گروه تجهیزات فعال یا اکتیو و یا تجهیزات غیر فعال یا پسیو طبقه بندی می شود.
تجهیزات فعال ابزارهایی هستند که کارکرد های الکترونیک در آنها انجام می شود و اطلاعات در آنها پردازش می گردد اطلاعات ورودی به تجهیزات فعال با توجه به نوع دستگاه بررسی می شود این تجهیزات شامل سوئیچ شبکه، مودم، اکسسوری، اکسس پوینت، روتر یا مسیریاب هستند که به صورت مختصر به توضیحاتی پرامون آنها می پردازیم.
سوئیچ شبکه
سوئیچ ها وظیفه دریافت اطلاعات از راه دور را دارند این وسیله پس از پردازش اطلاعات را فقط برای دستگاه مورد نظر ارسال می کند.
مودم
مودم ابزاری مورد نیاز جهت ارتباط شبکه های مختلف به یکدیگر است امروزه کاربرد این وسیله برای کلیه وسایل ضروری شده است و تقریبا هر فردی در استفاده شخصی یا فعالیت کاری برای اتصال به اینترنت نیز از مودم استفاده می کند.
روتر یا مسیریاب
تجهیزاتی که چندین شبکه بی سیم یا کابلی را به یکدیگر متصل می کند.
اکسس پوینت
به تجهیزاتی گفته می شود که به برقراری ارتباط دو شبکه را به عهده دارد.
در توضیحات مربوط به تجهیزات شبکه فعال به صورت کلی به این موضوع اشاره نموده ایم که واسطه هایی بین چند شبکه هستند که ارتباط بین آنها را برقرار نموده و اطلاعات را به سمت مقصد هدایت می سازند. از تولیدکنندگان تجهیزات فعال می توان به شرکت تیپی لینک، تندا و دی لینک اشاره نمود.
گروه دیگر تجهیزات شبکه غیرفعال یا پسیو هستند که شامل کابل، پچ پنل، پچ کورد، فیبر نوری، کیستون پریز، سر سوکت، نگهدارنده کابل و رک هستند که جهت پیکربندی شبکه از آنها استفاده می شود این تجهیزات نیازی به برق نداشته و خود متصل کننده های دستگاه های مختلف به یکدیگر می باشند. معمولا تمامی افراد این ارتباط دهنده های بدون نیاز به برق را در سیستم های مختلف مشاهده نموده اند. شرکت های دیجی لینک و امپ نمونه ای از تولیدکنندگان تجهیزات شبکه غیر فعال هستند.
امروزه با ورود دنیای دیجیتال به کسب و کارها حضور فروشگاه های آنلاین فروش تجهیزات شبکه را در سطح وب افزایش داده است که خریداران می توانند به راحتی و با صرف نمودن زمان کوتاهی اطلاعات مورد نیاز از محصول دلخواه خود را بدست آورند و همچنین خرید خود را با رضایت بیشتری از فروشگاه های اینترنتی انجام دهند.
فروش تجهیزات شبکه نیز از این محور دور نبوده و بسیاری از فروشگاه های آنلاین با درج اطلاعات کامل تجهیزات شبکه به فروش آنها پرداخته اند.
تغییر سیستم فروش تجهیزات شبکه به صورت آنلاین امکان مقایسه کلیه محصولات در این زمینه را برای خریداران فراهم نموده است.